ERG-3SJ103
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
783409
Description
RES 10K OHM 3W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
ERG-3SJ103 PDF
Type Description
Series:ERG
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Resistance:10 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)