CW0011R300JE70HS
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
785261
Description
RES 1.3 OHM 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CW0011R300JE70HS PDF
Type Description
Series:CW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.3 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):-
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)