H4680RABA
Manufacturer
VIGOR # :
785273
Description
RES 680 OHM 1/2W 0.05% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
H4680RABA PDF
Type Description
Series:Holco, Holsworthy
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:680 Ohms
Tolerance:±0.05%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)