CP000747R00JB143
VIGOR # :
785277
Description
RES 47 OHM 7W 5% AXIAL
DataSheet
CP000747R00JB143 PDF
Part Status:Active
Resistance:47 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):7W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.378" L x 0.394" W (35.00mm x 10.00mm)