CP002225R00KB143
VIGOR # :
786423
Description
RES 25 OHM 22W 10% AXIAL
DataSheet
CP002225R00KB143 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:25 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):22W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:2.500" L x 0.625" W (63.50mm x 15.88mm)