RNX02512M0FHWF
VIGOR # :
786429
Description
RES 12M OHM 1% 1/2W AXIAL
DataSheet
RNX02512M0FHWF PDF
Type Description
Series:RNX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Resistance:12 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm)