CPR15R3000JE10
VIGOR # :
786439
Description
RES 0.3 OHM 15W 5% RADIAL
DataSheet
CPR15R3000JE10 PDF
Part Status:Active
Resistance:300 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):15W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:1.888" L x 0.500" W (47.96mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)