SP3AJT82R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
788125
Description
RES FUSE 82 OHM 4W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SP3AJT82R0 PDF
Type Description
Series:SP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:82 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):4W
Composition:Wirewound
Features:Fusible, Safety
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)