ERG-1SJ363V
VIGOR # :
789818
Description
RES 36K OHM 1W 5% AXIAL
DataSheet
ERG-1SJ363V PDF
Type Description
Series:ERG
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Not For New Designs
Resistance:36 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)