RNX12510M0KNR7
VIGOR # :
790001
Description
RES 10M OHM 10% 3W AXIAL
DataSheet
RNX12510M0KNR7 PDF
Type Description
Series:RNX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Resistance:10 MOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 1.290" L (3.56mm x 32.77mm)