ROX500200MFNF5S
VIGOR # :
790571
Description
RES 200M OHM 1% 16W AXIAL
DataSheet
ROX500200MFNF5S PDF
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Resistance:200 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):16W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 5.050" L (7.87mm x 128.27mm)