ERD-S2TJ1R5V
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
791667
Description
RES 1.5 OHM 1/4W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
ERD-S2TJ1R5V PDF
Type Description
Series:ERDS2
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Resistance:1.5 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)