PCF14JT3M60
VIGOR # :
791954
Description
RES 3.6M OHM 1/4W 5% AXIAL
DataSheet
PCF14JT3M60 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.6 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Carbon Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial, Radial Bend
Supplier Device Package:Panasert
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)