PF2203-6R2F1
VIGOR # :
793537
Description
RES 6.2 OHM 35W 1% TO220
DataSheet
PF2203-6R2F1 PDF
Part Status:Active
Resistance:6.2 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):35W
Composition:Thin Film
Features:Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:TO-220-2
Supplier Device Package:TO-220
Size / Dimension:0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)