RNX02532M4FKWF
VIGOR # :
793560
Description
RES 32.4M OHM 1% 1/2W AXIAL
DataSheet
RNX02532M4FKWF PDF
Type Description
Series:RNX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Resistance:32.4 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm)