RNF18DTE422K
VIGOR # :
793695
Description
RES 422K OHM 1/8W .5% AXIAL
DataSheet
RNF18DTE422K PDF
Part Status:Active
Resistance:422 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)