PR01000108200JA100
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
795230
Description
RES 820 OHM 5% 1W AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
PR01000108200JA100 PDF
Type Description
Series:PR01
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:820 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)