SBCH4680RJ
Manufacturer
VIGOR # :
795238
Description
RES 680 OHM 4W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SBCH4680RJ PDF
Type Description
Series:SBC, CGS
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:680 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):4W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" x 0.276" Rectangular x 0.787" L (8.00mm x 7.00mm x 20.00mm)