PR03000201502JAC00
VIGOR # :
795249
Description
RES 15K OHM 3W 5% AXIAL
DataSheet
PR03000201502JAC00 PDF
Type Description
Series:PR03
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:15 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm)