CPCF0571K50FE32
VIGOR # :
796504
Description
RES 71.5K OHM 5W 1% RADIAL
DataSheet
CPCF0571K50FE32 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:71.5 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):1.003" (25.48mm)