
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 7W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 1.391" L x 0.375" W (35.32mm x 9.52mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of CPW079R000JB313 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERL-05 2.32K 1% T-1 RLR05C2321FS
RES 237 OHM 0.6W 1% AXIAL
RES 9W STD M/OX 5% 820R
RES 9 OHM 7W 5% AXIAL
CAP CER 30PF 400VAC C0G/NP0 RAD
CONN EDGE DUAL FMALE 24POS 0.156
622M SERIES RIGHT ANGLE D-SUB PL