CPCP104R700FB32
VIGOR # :
797792
Description
RES 4.7 OHM 10W 1% RADIAL
DataSheet
CPCP104R700FB32 PDF
Type Description
Series:CPCP
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:4.7 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.633" L x 0.485" W (16.08mm x 12.32mm)
Height - Seated (Max):1.372" (34.85mm)