PNP7WVFT-91-68R
VIGOR # :
798574
Description
RES
DataSheet
PNP7WVFT-91-68R PDF
Type Description
Series:PNP
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:68 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):7W
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)