CMF50500R00FEEK
VIGOR # :
802395
Description
RES 500 OHM 1/4W 1% AXIAL
DataSheet
CMF50500R00FEEK PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:500 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)