MHR0424SA507F70
VIGOR # :
802869
Description
RES 500.0MOHM,TOLERANCE:1%,SINGL
DataSheet
MHR0424SA507F70 PDF
Part Status:Active
Resistance:500 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.4W
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.996" L x 0.098" W (25.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)