YR1B9K31CC
Manufacturer
VIGOR # :
803909
Description
RES 9.31K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
DataSheet
YR1B9K31CC PDF
Part Status:Active
Resistance:9.31 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)