RWR89S60R4FRS70
VIGOR # :
803919
Description
RES 60.4 OHM 3W 1% WW AXIAL
DataSheet
RWR89S60R4FRS70 PDF
Part Status:Active
Resistance:60.4 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:R (0.01%)