CW01035R00KE733
VIGOR # :
805292
Description
RES 35 OHM 13W 10% AXIAL
DataSheet
CW01035R00KE733 PDF
Part Status:Active
Resistance:35 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):13W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)