RR01J6R2TB
Manufacturer
VIGOR # :
808155
Description
RES 6.20 OHM 1W 5% AXIAL
DataSheet
RR01J6R2TB PDF
Part Status:Active
Resistance:6.2 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.102" Dia x 0.268" L (2.60mm x 6.80mm)