CP0002130R0KE66
VIGOR # :
811341
Description
RES 130 OHM 2W 10% AXIAL
DataSheet
CP0002130R0KE66 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance:130 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.687" L x 0.250" W (17.46mm x 6.35mm)