RN55E3653DRE6
VIGOR # :
811350
Description
RES 365K OHM 1/8W .5% AXIAL
DataSheet
RN55E3653DRE6 PDF
Part Status:Active
Resistance:365 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)