CMF6020R500FKEA
VIGOR # :
811885
Description
RES 20.5 OHM 1W 1% AXIAL
DataSheet
CMF6020R500FKEA PDF
Part Status:Active
Resistance:20.5 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)