H4200KFYA
Manufacturer
VIGOR # :
812319
Description
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
H4200KFYA PDF
Type Description
Series:Holco, Holsworthy
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:200 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)