CPL15R1000JB143
VIGOR # :
814677
Description
RES 0.1 OHM 15W 5% AXIAL
DataSheet
CPL15R1000JB143 PDF
Part Status:Last Time Buy
Resistance:100 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):15W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.875" L x 0.500" W (47.63mm x 12.70mm)