HHV-50JR-52-270K
VIGOR # :
815217
Description
RES 270K OHM 1/2W 5% AXIAL
DataSheet
HHV-50JR-52-270K PDF
Type Description
Series:HHV
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:270 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)