RWR80S3920FRBSL
VIGOR # :
815294
Description
RES 392 OHM 2W 1% WW AXIAL
DataSheet
RWR80S3920FRBSL PDF
Part Status:Active
Resistance:392 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:R (0.01%)