
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TAH |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 750 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | - |
| Package / Case: | TO-220-2 |
| Supplier Device Package: | TO-220 |
| Size / Dimension: | 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.650" (16.52mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of TAH20P750RJE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL
ERL-07 61.9K 2% T-1 RLR07C6192GR
ERL-05 174K 1% T-1 RLR05C1743FR
RES 750 OHM 20W 5% TO220
TVS DIODE 8.5V 14.4V DO214AB
CONN RCPT 4POS 0.05 GOLD SMD
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE 500'