CMF70133R00FLEB
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
816433
Description
RES 133 OHM 1.75W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CMF70133R00FLEB PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:133 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.75W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)