ERX-3SJR91
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
819760
Description
RES 0.91 OHM 3W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
ERX-3SJR91 PDF
Type Description
Series:ERX
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Resistance:910 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)