RWR80N3570FRS73
VIGOR # :
820433
Description
RES 357 OHM 2W 1% WW AXIAL
DataSheet
RWR80N3570FRS73 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:357 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:R (0.01%)