RLR20C2211FSRE6
VIGOR # :
820975
Description
ERL-20 2.21K 1% T-1 RLR20C2211FS
DataSheet
RLR20C2211FSRE6 PDF
Part Status:Active
Resistance:2.21 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:S (0.001%)