
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR81S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.12 Ohms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of RWR81S4R12DRBSL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 3.48M OHM 1/8W 1% AXIAL
ERL-20 100 1% T-1 RLR20C1000FR R
RES 79.6K OHM 1/8W .1% AXIAL
RES 4.12 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
SWITCH PIANO DIP SPST 150MA 30V
RES 18K OHM 0.5% 1/2W 2512
ERC-55 2.21K 1% T-2 RNR55H2211FS