RSMF2JT240R
VIGOR # :
822455
Description
RES 240 OHM 2W 5% AXIAL
DataSheet
RSMF2JT240R PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:240 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)