ROX8J3K6
Manufacturer
VIGOR # :
822473
Description
RES 8W STD M/OX 5% 3K6
DataSheet
ROX8J3K6 PDF
Type Description
Series:ROX, Neohm
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:3.6 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):8W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.335" Dia x 1.614" L (8.50mm x 41.00mm)