CPL07R0220JE14
VIGOR # :
822498
Description
RES 0.022 OHM 7W 5% AXIAL
DataSheet
CPL07R0220JE14 PDF
Part Status:Last Time Buy
Resistance:22 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):7W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.391" L x 0.375" W (35.32mm x 9.52mm)