SFR2500006043FR500
VIGOR # :
824255
Description
RES 604K OHM 0.4W 1% AXIAL
DataSheet
SFR2500006043FR500 PDF
Type Description
Series:SFR25
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:604 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)