
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SQ, CGS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 220 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.394" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (10.00mm x 9.00mm x 22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of SQPW5R22J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERL-20 121 1% T-1 RLR20C1210FS B
RES THIN FILM RADIAL
RES 0.5 OHM 1W 1% WW AXIAL
RES SMD THICK FILM 1206
RES 0.22 OHM 5W 5% AXIAL
CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP
CNTRL LIQ LEV 120VAC SOCKETABLE