CP002050R00JE14
VIGOR # :
827074
Description
RES 50 OHM 20W 5% AXIAL
DataSheet
CP002050R00JE14 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:50 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):20W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:2.500" L x 0.625" W (63.50mm x 15.88mm)