CMF501M5000FLEK
VIGOR # :
827086
Description
RES 1.5M OHM 1/4W 1% AXIAL
DataSheet
CMF501M5000FLEK PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:1.5 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)