H4P86R6DZA
Manufacturer
VIGOR # :
828788
Description
RES 86.6 OHM 1W 0.5% AXIAL
DataSheet
H4P86R6DZA PDF
Part Status:Active
Resistance:86.6 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)